| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop si din cate am intele, daca nu-ti mai functioneaza o tasta, trebuie dus la reparat.
Deci prin urmare, nu-mi functioneaza tasta "esc" si pana sa-l duc la reparat, nu stiti cum as putea schimba tastele intre ele, adica de exemplu "+" sau "`" sa indeplineasca functia tastei esc, ca nu le folosesc, si ar fi de mare ajutor, ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

In link-ul de mai jos ai un mic utilitar ( remap ). Instaleaza-l si poti schimba functia unei taste http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/KeyTweak.shtml

2 răspunsuri:
| maria14142 a răspuns:

Scoate tasta si curata locul, eu asa am reparat 3 tastaturi, ba am varsat ceva pe ele etc.Bafta!

| fabian123321233 a răspuns:

Poti lua tu tastele "+" si "`", dar problema e din inauntru. deci acea tasta "esc" nu poate fi schimbata cu nis o tasta din laptopul tau.