| KLiNK a întrebat:

Am niște zgârieturi foarte fine pe displayul telefonului. Nu sunt mari sau adânci. Sunt foarte fine și scurte. Se văd în lumina soarelui sau a becului cel mai bine. Cum aș putea scăpa de ele?
Mulțumesc. Dau și Funda!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimbi displayul alta solutie nu există, nu te lua după cei ce ziz sa l freci in nisip sau shmirghelul, ca l faci praf, mergi cu el la cei care repară telefoane si eventual pune i o folie pe ecran, ca il mai protejezi si nici nu se mai vede ca e zgîriat ecranul. Baftă.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda! Cum ai rezolvat telefonul?

| KLiNK explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, am luat o folie pentru ecran si este mai bine. Mult mai bine. Acum caut si o husa...este un Karbonn Sparkle V si nu prea se gasesc huse pe aici. Am vrut sa caut huse universale dar nu stiu daca sunt bune. Tu ce zici?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el la universitate este un magazin numit originale.ro, si acolo au huse pentru toate modelele.

| untu a răspuns:

Incearca sa cureti displayul telefonului tau cu pasta de dinti si cu o bucata de material moale si curata( poate fi de matase sau catifea)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista set special pentru aceasta operatie. In set intra un spray, material si inca ceva pentru a ingriji telefonul. Cand ai ocazia intra prin magazinele Orange, Vodafone etc si intreaba de aceste seturi.

| al3ks a răspuns:

Polish auto