| NeymarJR6725678 a întrebat:

Am o foarte mare problema.
Mi am cumparat Iphone 7 128gb acum 4 luni, a mers bine fara nici o problema toate acele 4 luni pana acum,cand deschid camera nu functioneaza,este black screen si am si o pata mica cu mov cand e ecranul deschis cu ceva negru,cand este o pagina alba nu se mai vede acea pata,in fine,camera de pe fata merge perfect,cea de pe spate nu merge deloc,nici flash ul nu mai merge...
Am incercat force reboot,normal reboot,reset settings,data reset,apasare tare pe coltul unde e camera,update la iOS, nimic.
Ce as putea sa mai fac?
Ce trebuie sa fac?
Am nevoie de ajutorul vostru.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e cumparat nou il duci in garantie deoarece timp de un an ai garantie internationala Apple si il schimba gratuit. Daca nu si nu ai garantie... Cel mult la un service de incredere poate te pit ajuta.

| gelu1970 a răspuns:

Reset setari. Setari nu redet telefon.
Daca nu se rezolva il duci la garantie. Daca nu are garantie...service.