| Aboy a întrebat:

am o intrebare serioasa legata de telefonul Orange Fova, am cautat foarte foarte mult despre el pana am dat de raspunsul ca el defapt este Xiaomi Redmi 2 LTE, dupa cum e si Orange Fova LTE,, am cautat pe net si am facut comparatia are exact acelasi hardware si acelasi model, doar ca e modificat putin de cei de la oraneg, in rest e la fel, versiune de bazatot, ati putea sa comparati si voi si sa imi spuneti va rog frumos? Vreau raspuns urgend cam de gand sa instalez CWM 12 android 5.1.1

5 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Tin sa te dezamagesc nu prea se stie ce telefon e. poate fi asta http://www.gsmarena.com/gigabyte_gsmart_mika_mx-6988.php sau coolpad 3602U. daca dai google search pentru coolpad 3602U iti da Orange fova. cred ca coolpad e cel mai sigur

| Aboy explică (pentru HuShEr):

Coolpad stiu cca este, Gsmart mica nu este... Totusi espre Rendi 2 Lte... Este exact a fova daa aruni o privire

| HuShEr a răspuns (pentru Aboy):

Tin sa te dezamagesc. arata la fel au aucelasi hardware insa in spate difuzorul de la xiaomi redmi 2 e in partea de sus. pe cand la coolpad si la Orange e jos. cei de la Orange nu aveau cum sa faca o astfel de modificare. deci raspunsul final Orange fova=coolpad 3602u. trust mewinking

| Aboy explică:

Te inseli amarnic. Am reușit să instalez android 5.1.1 lolipop fără nici o problemă. Și da Orange au posibilitatea să schimbe ceva la un telefon. Oricum am aflat care e telefonul, care este Redmi 2 și am reușit instalarea unui custom rom CWM.

| Alec93 a răspuns (pentru Aboy):

Hey cum ai reusit sa pui androidu ala ca vreau si eu... merge mai bine ca 4.4?