| Silviu9835 a întrebat:

Am o mare problema: pe telefonul meu (mentionez ca este Samsung Galaxy S5) am introdus o cartela Vodafone micro sim. Am reincarcat si chiar si asa nu pot efectua apeluri si nici nu pot sa primesc mesaje sau apeluri! Pls help!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil ca telefonul respectiv să fie CODAT în altă reţea!
Verifică dacă funcţionează cartela în ALT telefon ( necodat )...

Toate cele bune!

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Acea cartela functioneaza in alt telefon? Daca da telefonul e mai mult ca sigur blocat in alta retea. Incearca sa introduci o cartela Orange sau Digi. Daca nici cu ele nu merg sigur e blocat pe Europa sau SUA. Il duci la service si pe baza imei-ului iti vor spune cat costa decodarea. Inainte de asta poti da si un reset la setarile din fabrica. Poate sa fie un bug mare. Dar e putin probabil. Poti incerca oricum. Bafta