| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire privind cele doua SO-uri: iOS si Android. Vreau sa va intreb, care telefon e mai bun? Samsung galaxy s duos 2 (768 mb ram, procesor dual core cortex a9 de 1.2 ghz si gpu broadcom video core 4) sau iphone 4s (512mb ram, procesor dual core cortex a 9 de 1ghz si gpu powervr sgx543mp2). Dau funda. Pt orice raspuns rog argumentare

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu aş alege Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......q4xt5h.php

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Din ce-ai spus acolo iphone-ul ar bate samsungul la toate cu toate ca iphone-ul este mai slab pe hartie dar are iOS care este un sistem de operare atat de simplu incat merge pe orice rabla de telefon laughing) Androidul este mai sofisticat, mai complex si cere mai multe resurse dar eu iti recomand un Sony xperia SP, M, Z1 compact chiar, foarte foarte bun, mai bun decat galaxy s5 in gamingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La banii care ii dai pe unul din astea doua, gasesti alternative mai bune. Sony Xperia Sp, Lg G2 Mini sau Samsung Galaxy S3. Toate acestea le bat pe cele doua la toate capitolele.