| Cristi112 a întrebat:

Am o problema, am incercat astazi sa imi root-ez telefonul meu (Samsung GT I9100), am reusit sa fac asta dar dupa doua ore cand am dat un Factory Reset, cand sa se aprinda, surpriza, imi apare logo-ul Samsung si mai jos un triunghi cu semnul exclamarii! Ce as putea face fara a-l duce intr-un service? multumesc, dau funda!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul intră în sistem sau vrei să spui că rămâne blocat acolo?

| Cristi112 explică (pentru anonim_4396):

Ramane blocat acolo...

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Invata din greseli. La fel ca si tine am brickuit un telefon iar apoi am stat de la 15 ziua pan a la 20 seara si il resoftaseram de unul singur. Nu te duce la service pentru un lucru mic c ast

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a răspuns:

Totusi o metoda sigura ar fi sa mergi la un GSM. Te costa in jur de 60 -80 lei.

| AlexPeTPU a răspuns:

Am acelasi telefon si trebuia sa-l rootezi cu framaroot sau kingroot. Daca aveai garantie acum ai pierdut-o. Ca sa scapi de acel triunghi flash-uieste un stock rom cu Odin. Sper ca te-am ajutat.

| Cristi112 explică (pentru AlexPeTPU):

Imi poti arata pasii? te rog. eu ce am facut am facut cu ajutorul tutorialelor.

| Bula a răspuns (pentru Cristi112):

Se vede si rezultatul, cata incredere poti avea in "tutoriale". big grin

| AlexPeTPU a răspuns:

Cauta pe internet : How to flash GT-I9100 Stock rom 4.1.2 Ar trebui sa ajute. Vezi ca pierzi toate pozele sau ce ai pe el.