| custimoz a întrebat:

Am o problema. Am un telefon AllView A5 Smiley, cumparat recent, mai exact acum o luna jumatate - doua. Merge perfect, n-am avut nicio problema cu el, dar astazi, am observat ca nu se mai aude cand vreau sa ascult o melodie fara casti (tin sa mentionez ca sunetul se aude PRIN CASTI), dar in afara castilor NU. Nici cand suna, nici cand apas pe vreo tasta, nimic. Doar la casti si cand vorbesc la telefon. Ce pot face? Multumesc!

6 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Daca ai garantie du-te la ei sa ti-l faca, sunt obligati pentru ca e un defect al telefonului, nu e produs de tine. Daca nu ai garantie du-te la o firma de reparat telefoane si intereseaza-te.

| westhunter a răspuns:

Salut, ai rezolvat cumva problema? Aceeasi problema o am si eu.

| Printu_Aleahim_1984 a răspuns (pentru westhunter):

Buna. Si eu am exact aceeasi problema

| Printu_Aleahim_1984 a răspuns (pentru westhunter):

Buna. Si eu am exact aceeasi problema.

| zaishen a răspuns:

Am aceiasi problema, le-am trimis email la aia de la Allview si mi-au spus sa-i dau reste la telefon, cand e inchis telefonul ti apasat volumul in sus si butonul de pornire, simultan, si selectezi acolo sa resetezi optiunile din fabrica, am facut asa dar tot nu se aude, merge mai bine telefonul, sta mai mult incarcat, dar difuzorul nu se aude, o zis aia de la Allview sa il trimit la ei

| Floare_Kalyana_Diana_1983 a răspuns (pentru zaishen):

Mulțumesc mult de tot, aceeași problemă am avut-o și eu, a funcționat