| Mary012 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu. L-am cumparat acum 9 luni de la Altex.Am un ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL si de vreo 4 zile mi se apasa singur touchscreen-ul in anumite puncte. Ca sa rezolv asta ii blochez ecranul si il deblochez. Tin sa mentionez ca ecranul este mereu curat si nu are nici o zgarietura! Ce ar putea avea? O sa il duc la garantiee daca mai face asa. Nu face foarte des dar totusi e enervant.Multumesc.

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Du-l la garantie, imi imaginez ca e o problema de display...

| Mary012 explică (pentru Clorox):

Pai il duc de m-am uitat pe net si am gasit si la alte zenfoane asta.

| Clorox a răspuns (pentru Mary012):

Inseamna ca este o problema obisnuita! Nu e singurul telefon:
LG-Bootloop
Samsung s6/s7- apar pete pe ecran si linii
Apple Iphone 7 Plus- scoate un sunet ciudat cand il strangi intr-un colt anume...
Era de asteptatwinking

| Dish0n0red a răspuns:

Du-te la un altex din orasul tau, spune-le problema si gata, pentru ca trebuie sa ai minim 12 luni garantie la telefon.

| Zaharia_Teodor_1975 a răspuns:

Pai asta e problema din cauza ecranului, nu o fi lipit bine sau are niste probleme telefonul in sine