| KLiNK a întrebat:

Am o problemă cu un smartphone Karbonn Sparkle V. Într-un apel nu pot auzi vocea interlocutorului. Merge numai dacă bag căștile sau dau pe difuzor. Nu mă pricep. Este primul meu telefon cu Android. Sper sa nu fie vreo defecțiune undeva. A...si încă ceva: Cartelele de pe slotul sim1 nu le "vede". Care credeți că ar fi problema?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ție difuzorul stricat

| KLiNK explică:

Am rezolvat problema. Nu știu ce a avut dar acum este bine. Am dat înapoi la setările din fabrica și acum nu are nimic. Eu știu ca am făcut update la Lollipop dar nu am mai revenit la setările din fabrică laughing

| Romb3r a răspuns:

Da-l la garantie...si sa speram ca nu ti-l trimit inapoi spunand ca n-are niciun defect.

| Pierdut_Suflet_1990 a răspuns:

Mergi cu el la un service...e defect difuzorul de sus prin care auzi. happy

| abbysalem a răspuns:

Icearca sa dezactivezi castile din setari...si se rezolva