| oana4088 a întrebat:

Am o problema cu un telefon Allview A4 :/.Are o crapatura care srabate ecranul de sus pana jos....nu arata asa de "rau", problema grava e ca touch-ul nu mai merge. Apas pe ecran intr-o veselie si nu se intampla nimic.Imi puteti da cateva sfaturi,motive sau indrumari, va rog? Va multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu ai altceva de facut decat sa il duci la un service sa iti schimbe display-ul.

| Komarov a răspuns:

Touch-screen-ul tau a cedat de la acea fisura din cauza ca geamul cu touch-screen nu are aceeasi poveste ca si gorilla glass sa mearga indiferent daca e crapat sau nu! La tine e un senzor intreg intins pe tot ecranu iar daca s-a spart l-ai cam terminat. Ideea ar fi sa il duci inapoi de unde l-ai cumparat si sa achiti taxa ecranului, garantia nu acopera asa ceva desi te sfatuiesc ceva nu cred ca merita a ajuns deja la o vechime iar reparatia e 150 de Ron sigur plus ca e si produs No-Brand care nu prea e cunoscut gen E-Boda si alte produse de pe piata si nu prea se furnizeaza piese. Indicat cumpara-ti alt telefon si ceva din gama Samsung/LG/HTC/ZTE/Huawei astia sunt cei mai "tari". Iar daca vrei ceva intr-un buget limitat este Nokia X Dual sim parerea mea e ca isi face banii si e si coloratwinking