| F1rstBlooD a întrebat:

am o problema, eu am un telefon in garantie, Allview p5 quad, si nu prea mai tine baterie, ( vreo zi fara sa fac nimic ) imi schimba bateria daca il duc la garantie ( telefonul merge fara probleme, dar nu prea mai tine bateria), funda +vot

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai umblat mereu pe el in timp ce se incarca? ai supraincalzit bateria jucandu-te mult pe el? Daca nu, inseamna ca este din baterie, este defecta :/

| F1rstBlooD explică (pentru Jipa95):

Mmmda, am facut tot ce ai zis tu acolo :/

| LTAA a răspuns:

Mergi la Service cu certificatul de garantie si bonul fiscal.

| Evolution a răspuns:

Depinde la telefoanele android bateria tine putin oricum, daca folosesti intens te tine jumatate de zi.
Nu prea iti stiu asa de bine telefonul (doar ce am citit pe net acuma), du-te cu el la un service gsm sa iti verifice bateria cu aparat de masura sa vada daca totul e ok sau suni la garantie si te duci la sediul daca ai aproape sa iti verifice bateria (acumulatorul).
Ii intrebi si cum sa intretii bine sa nu se duca in timp.
Din cate stiu eu, trebuie sa il descarci complet si sa il incarci mereu ca sa reziste mult timp, eu fac asta aproape in fiecare zi (sunt si unele zile care am nevoie de baterie si il pun la incarcat daca am sub 30 la suta).