| AlexBot a întrebat:

Salut,TPU,Am o problema grava cu telefonul. Fara sa vreau am instalat un program numit „com.systhem.patch".Din cauza lui imi apare cateodata pe ecran in timpul unui joc sau altceva un cadou sau mai multe si cand vrea sa-l dezinstalez nu ma lasa ca e ceva „administrator de dispozitive activ" si am incercat sal dezactivez dar nu pot
Vreau sa scap de program. Vreau raspunsuri rapide si concrete.Dau funda

Răspuns Câştigător
| alex321123 a răspuns:

Eu zic sa resetezi telefonul si o sa iti dispara dar instaleaza-ti un antivirus

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Revino la setarile din fabrica ale telefonului.

| danutzu96 a răspuns:

Vezi poate ajuta si un program antivirus. instaleaza avast din google play si da un scan.

| vladionut94 a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema cu alte programe inutile si am hotarat sa risc sa fac un root si a fuctionat root-ul la telefon si am instalat o aplicati si acum daca vreau pot sa sterg orice program din telefon nu conteaza care ca am puterea de superutilizator ps: daca nu sti sa faci root du-te la un gsm sa iti faca si nu o sa mai ai probleme de genu asta in cazu in care phonu nu da erori de la root

| AlexBot explică (pentru vladionut94):

Dar sti ca pierzi garantia si daca ti se intampla ceva cu el garantia nu acopera, stii?

| vladionut94 a răspuns (pentru AlexBot):

Da tu ai auzit de unroot sau hardreset happy il faci dupa ce ai terminat de sters ce te interesa happy si dupa asta nici nu isi dau seama ca ai facut asta

| draguta12tha a răspuns:

Depinde de pe ce l-ai instalat...de acolo ar tebui sa il dezinstalezi foarte simplu isr daca nu se poate inseamna ca e "legat" de telefon sau ai putea intra la setari si sa stergi cache sau probabil sunt niste reclame care apar pentru ca esti conectat pe internet opreste wi-fi sau date...alte idei nu mai am spre ca te-am ajutat

| AlexBot explică (pentru draguta12tha):

Habar n-am de unde l-am instalat.Eu cred ca sa instalat odata cu un joc