| VladutzVlz a întrebat:

Salut TPU,am o tableta care cand bag un joc sau o aplicatie intra pe Cardul SD,in loc sa intre in Memoria Tabletei, ce trebuie sa fac ca sa intre in Memoria Tabletei?

Răspuns Câştigător
| AndreyCristian1999 a răspuns:

Intri la setari/la stocare si sus ai 2 bilute una cu card sd si una cu atocare tel si dai pe aia cu stocare tel. sper ca ti.am foat de folos.

1 răspuns:
| LTAA a răspuns:

Stai, macar ai un card MicroSD in tableta?
Tableta are, sa zicem, 8 GB de spatiu, dintre care 3 sunt ocupati de fisierele sistemului.
Ei bine, acesti 3 GB nu apar in File Manager, si nici in setari. In timp ce la setari sunt afisati doar cei 5 GB, in file Manager, acesti 5 GB apar intr-un folder, numit "SdCard", nu stiu de ce. Insa, daca introduci un card MicroSd, acesta iti va aparea ca "EXTERNAL MicroSD.