| GeoOk a întrebat:

Am o unitate HP compaq dc 7600 are 4 sloturi pentru rami si as vrea sa-i mai adaug 2 placute de 2 gb.Pe net am gasit ca ea suporta 4 placute de 1 gb. Oare o sa suporte si sa se inteleaga bine rami?

2 răspunsuri:
| AlexandruAlx20 a răspuns:

Desfa unitatea te uiti pe placa de baza ce model este sau iei "Aida" scrii pe google ce model este placa de baza si te uiti cati GB Ram primeste.

| AlexandruAlx20 a răspuns (pentru AlexandruAlx20):

Daca primeste 4 de 1gb bagi 4 x 1gb sau bagi cat primeste maxim pe un singur slot si pe celelalte le lasi goale