| mTw a întrebat:

Am primit astăzi o tabletă de la Orange pe motiv că suntem abonaţi la ei şi etc, primită cadou bănuiesc.

Am primit şi o cartelă microSIM pentru voce şi internet.
Acum nelămurirea mea este dacă trebuie să plătesc vreun abonament pentru ea. Pe contract am văzut că ar fi vorba de un abonament Orange net 12, adică 12 euro lunar.

Mă puteţi lămuri cum este treaba, de fapt? Mulţumesc.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cadoul" îl primeşti numai dacă îţi faci abonament!

"Prin Orange Family, clienții își pot configura varianta de abonament potrivită famiilor lor, prin alegerea a minim 3 abonamente Orange de bază: minim 2 abonamente de voce (Orange Me) și minim 1 abonament Orange Net (pentru internet), Orange TV sau Home Pack (pentru servicii fixe).
Cei care aleg aceste pachete pe o perioadă contractuală de minim 1 an au minute naționale nelimitat sau 1 GB trafic de internet pentru fiecare abonament de voce, precum și smartphone-uri și tablete la 0 euro." - SURSA :
https://www.orange.ro/....../index.php

Toate cele bune!

| dannyel86 a răspuns:

Pana nu te lamuresti pe deplin asupra conditiilor legate de acest cadou, e bine sa nu le folosesti/activezi. Intreaba la Orange Romania (sau OrangeHelper pe TPU) despre ce e vorba si daca te obliga in vreun fel la acceptarea unor conditii sau abonamente ale companiei. Ca sa nu ai surprize neplacute! Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai daca ai primit-o pe gratis, nu trebuie sa platesti nimic pentru ea. In schimb, cred ca vrei sa ii pui net si toate cele, caz in care trebuie sa platesti pentru ele.

| Robi1444 a răspuns:

Scurt si la subiect. ai abonament de 12E pe luna timp de 2 ani.
Ti-a dat ori un Alcatel Pixi 3 de 8 inchi, ori un vonino de 7 inchi. asa-i? Ca cam astea sunt la reduceri acum.(lucrez la Orange)