| ady22 a întrebat:

Am scapat azi dimineata telefonul in apa sad! L-am scos l-am sters si am vrut sa vad daca se deschide... ecranul se aprindea si imi aparea numele modelului de telefon (Samsung galaxy s duos) dar se inchidea la loc. I-am scos bateria si l-am lasat sa se usuce. Telefonul valoreaza cam 300 lei. Ce-mi recomandati sa fac, sa il duc la reparat, cam cat ar costa reparatul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MateescuParker a răspuns:

Salut, nu fa prostia sa il lasi pe calorifer, asa am facut eu si am "bulit" un Samsung galaxy s4 sad mai bine baga-l intr-un bol cu orez, si lasa-l 2, 3 zile (fara baterie, fara capac) Apoi scoate-l si pune bateri la loc, capacul si vezi daca merge, daca nu, dul la un service, nu mai bine, sper ca te-am ajutat. Succes!

| ady22 explică (pentru MateescuParker):

L-am pus si in orez dupa ce l-am curatat. Acum sper sa si functoineze chestia asta. Ma tem sa nu se fi ars ceva in el deoarece l-am deschis dupa ce l-am scos din apa...

| MateescuParker a răspuns (pentru ady22):

Hmm... Nu trebuie sa-l deschizi, acum depinde de noroc. Succes!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l pe calorifer pana maine.

| KodrutZ a răspuns (pentru neutrino):

Ceva mai retard ca asta nu ai gasit de spus?
@ady22: Nu il lasi sa se usuce, ci il bagi in orez. http://www.itplay.ro/......a-223.html

| AtomiculXXX a răspuns:

Baga`l in orez, ceea mai buna solutie