| Mada1911 a întrebat:

Salut TPU
am si eu o intrebare :
am facut un abonament la telecon in noiembrie 2015 si timp de 3-4 luni am primit scrisori si telefone, telefoane mai putin timp de o luna
apoi nu am mai fost contactat deloc
as vrea sa stiu si eu daca pot sa fac un credit, o rata la banca
multumesc

1 răspuns:
| TCosminn a răspuns:

Ideea e simpla, daca ai intarzieri de plata la telekom, banca va stii, pentru ca aceste minunate companii au o baza de date unde tin "rai platnicii", pentru ca alte companii sa nu le ofere serviciile lor. Deci, daca nu ai platit, sau nici nu ti-ai dat interesul sa platesti, banca respectiva o sa vada ca esti "rau platnic" si nu iti va acorda creditul. Ca idee, inainte sa iti faci creditul scapa de toate datoriile de la banci, stat si alte firme.