| UnSimpluRoman a întrebat:

am si eu o problema ..am un telefon ( Samsung galaxy j5 ) si am memoria aproape plina si am m-am decis si am luat un card sd de 8 gb (este prima data cand am un card la telefon) ma rog si am luat un joc (asphalt 8... )de 51 mb si l -am mutat pe card si daca l ati avut si stiti cand intri in joc mai trebui sa ia 400-500 mb...si imi spune ca nu am memorie dar jocul e pe card si are spatiu deci datele care mai trebui luate le baga pe memoria telefonului..cum fac sa fie bagate pe card? Dau si funda.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai iti poti muta toate pozele. videoclipuri in card sd. folosind es explorer.
si poti muta aplicatii, dai pe setari apoi manager aplicatii dai pe aplicatia respectiva si apoi mutare in card sd.
vezsi ca nu toate aplicatiile le poti muta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi telefon si aceeasi pb cu memoria. Cand bagi un joc in card nu se transfera 100% in card, o parte din date raman in memoria telefonului. Incerca sa eliberezi spatiul, alta metoda nu ai. Sterge date inutile si folosestie 360 security pentru curatatre.

| Arthiom a răspuns:

Daca iei installerul jocului pe cardul extern si il instalezi el se va duce automat in memoria telefonului.

| scarlatpaul a răspuns:

Mai depinde și de memoria RAM pe care o are telefonul