| gggheag a întrebat:

SALUT TPU

Am si eu un LG l5 2 si as vrea sa instalez aplicatiile direct pe card cum as putea face. Nu as vrea root pentru ca l-am cumparat acum o luna si nu vreau sa pierd garantia. Nu am prea multa memorie am decat 2g si as vrea sa o maresc. Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Si eu am telefonul asta de cam un an si memoria iti ajunge, pentru ca nu ai ce sa bagi pe el asamulte incat sa ocupe asa multa memorie, fara root nu poti, iar root la acest telefon....mai greu pentru ca e nou si nu prea sunt modalitati, nu te teme, nu o sa iti umpli memoria, baga muzica si pozele pe card sau in cloud, iar aplicatiile care le poti baga-le tot pe card, restul lasa-le in telefon, nu ai cum sa umpli memoria, jocuri de 1 Gb oricum nu merg pe el happy

| AlexL28 a răspuns:

PS: daca mai ai vreo intrebare despre el, sa-mi trimiti mesajwinking