| Iacob_Costi_1962 a întrebat:

Am un Huawei ascend y300 si singurul defect este ca nu mai pot activa panoul de notificari de sus direct de pe touchsreen si va rog sa imi spuneti daca se poate remedia acest defect sau nu-mi ramane decat sa schimb touchsceen-ul. Va multumesc...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este "defect", e doar o dereglare, pe care poti reface din meniul setari (settings).

| Clorox a răspuns:

Pur si simplu ai umblat la panoul de notificare si ai dezactivat scurtaturile! Intra in setari, notificari sau ceva de gen si activeaza scurtaturile. Funda?