| Bogdan2111s a întrebat:

am un Huawei vison totul a mers perfect pana ieri cand s-a terminat bateria de tot iar eu nu am avut incarcatorul si am folosit incarcatorul la tableta dar nu incarca incarcatorul de la tableta l-am bagat cand avea cam 6% iar dupa aia sa descarcatde tot cand am bagat incarfatorul lui imi apare sigla de la Huawei si apoi apare bateria cu un termometru pe ea unul rosu ce sa fac va rog ajutati-ma el sta cam vreo 5-8sec si se stinge daca il aprind imi spune sa conectez incarcatorul si apoi se stinge ca nu mai are baterie va rog ajutati-ma va rog frumos

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, i-ai DISTRUS bateria prin supraîncărcare ( supratensiune ) cu încărcătorul de la tabletă sad

Mergi cu telefonul la un Service!

Toate cele bune.

| lungullg a răspuns:

Daca ai un prieten cu o baterie la fel incearca sa bagi bateria lui si dupa baga-l la incarcat si daca merge cumparati alta baterie stiu deoarece am avut si eu un Huawei dar nu ca al tau si am facut chestia asta.