| Ovy1998 a întrebat:

am un Orange hiro, am incercat sa bag alta cartela dar imi cere un cod stie careva unde as putea afla? telefonul e pe abonament

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

Daca abonamentul este in alta retea nu functioneaza, Orange hiro, functioneaza numai in reteaua Orangear ar trebui sa te duci la cineva care se pricepe sa il decodeze.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acel telefon este CODAT pe reţeaua Orange sad
Trebuie să mergi la un Service pentru decodare.

Toate cele bune.

| raresandrey a răspuns:

Este vorba de codul PIN, presupun, codul PIN initial este 0000, apoi il schimbi daca vrei.

| Ovy1998 explică (pentru raresandrey):

Nu-i codu pin, codul pin e numa cand deschid telefonul, eu vreau sa bag alta cartela si imi cere un cod