| cosbosro a întrebat:

Am un prieten care are un Iphone 4 si am ascultat muzica la castile lui se aude foarte tare as vrea si eu sa se auda la fel de tare la telefonul meu (Huawei Ascend P6) am bagat castile lui in telefonul meu si am observat ca nu este de la casti as vrea sa se auda la fel de tare si la telefonul meu credeti ca exista vreo solitie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimba ti telefonul, atat poate al tau

| stlucian a răspuns:

Puterea sunetului din casti nu e data de modelul/firma castilor ci de puterea amplificatorului audio cu care este dotat telefonul.In cazul tau doar daca iti schimbi telefonul cu unul care are un aplificator mai puternic ceea ce e cam greu deoarece in specificatii nu e mentionata puterea (W/mW).

| 1Q a răspuns:

Nu este nici o solutie decat sa iti schimbi telefonul, principal cauza ca sa se auda mai tare si mai bine este in functie de telefon, daca vrei sa se auda bine incearca casti de iPhone 5 pe un HTC one