| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note 2 la care recent i-am cumparat o baterie noua(originala cu garantie etc.)si ma tine cam putin bateria.Adica daca la ora 22:00 am 100% baterie si il las pornit peste noapte dimineata cand ma trezesc am 75-80% baterie.Si m-am gandit sa fac un root.M-ar ajuta rootul sa am o durata a bateriei mai buna? Dau fundabig grin
P.S:Cand patesc asta cu bateria inchid Wi-Fi si celalalte chestii care consuma baterie.Si patesc chestia asta chiar si daca inchid telefonul.

Răspuns Câştigător
| Steffy_Stefania_1995 a răspuns:

Consuma bateria intr-o zi si apoi las-o 24 de ore la incarcat

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asta pentru ca ai 999 aplicatii inutile pe telefon. ia vezi, la setari, la utilizare baterie, ce e acolo?

| AliLina2 a răspuns:

L-ai lasat 24 de ore la incarcat? M-am uitat pe net, are 3200 mAh..ar trebui sa te tina mult.