| FlorinMihai a întrebat:

am un Samsung Galaxy S2 caruia ii lipseste o bugata de ecran (de la cazaturi) in zona camerei frontale. In caz ca s-ar scurge apa peacolo sau prin orice alta parte ce componenta al telefonului ar fi afectata de umezeala incat sa nu mai functioneze touchscreenu? (ma refer la mufele de sub carcasa)
Dau funda!

1 răspuns:
| Anchelor a răspuns:

Sigur ca va fi deteriorat. In cazul in care ajunge inauntrul display-ului va fi o problema. In cazul in care ajunge in alta parte, pur si simplu scoate-i bateria si lasa-l peste noapte sa se usuce componentele. Se intampla de multe ori sa-l scapi in apa, dar nu e chiar atat de periculos, doar daca ajunge apa in display, dar oricum poti sa-l lasi fara baterie o noapte.