| Capota a întrebat:

am un Sony Ericsson T715 si cand vreau sa intru pe youtube imi spune ceva de genul ca sunt in roaming, cam la toate aplicatiile imi face asa, si nu pot sa-mi instalez nici opera mini din cauza asta. Ce setari sau ce anume trebuie sa fac?

1 răspuns:
| anonym2024 a răspuns:

Problema cu mesajul de roaming atunci când încerci să utilizezi anumite aplicații, cum ar fi YouTube sau Opera Mini, pe telefonul Sony Ericsson T715 poate avea mai multe cauze. Iată câteva lucruri pe care le poți încerca pentru a rezolva această problemă:

Verifică setările de rețea:

Asigură-te că setările de rețea ale telefonului tău sunt configurate corect. Accesează meniul "Setări" sau "Configurare" și verifică opțiunile legate de rețele mobile. Asigură-te că ai selectat rețeaua de la furnizorul tău de servicii mobile.
Verifică setările de roaming:

Accesează setările de roaming ale telefonului și asigură-te că acestea sunt configurate în modul potrivit. În general, dacă te afli î