| KingMidas a întrebat:

AM un telefon Alcatel OT-908F cu android si buton de facebook de vreo 6 luni si acum 4 zile s-a stins pentru ca nu am mai avut baterie (0%).
L-am bagat la incarcat si nu aparea acea baterie cum se incarca.
I-am scos bateria si am pus-o la loc, si dupa am incercat sa-l pornesc (el fiind in priza adica la incarcat).
Si dadea semn ca se aprinde dar nu, s-a stins!
L-am lasat 1 zi la incarcat si a2-a zi am incercat acceasi cestie napoi dar nu a mai pornit de loc adica nici nu s-au aprins ledurile!

Ce poate fi?

Dau Funda la un raspuns genial... tx

2 răspunsuri:
| KingMidas explică:

rolling on the floor man, asta stiam si eu dar eu nu asta zic. Eu zic ce poate fi, si nu nu e descarcarea bateriei, si da e original

| Norby9 a răspuns:

Salut, problema poate fi de la incarcator (ai incarcator original?) sau chiar de la baterie (Recomandarea ar fi ca descărcarea bateriei să nu depăşească 80% din capacitatea bateriei.)este vorba de bateriile Li-ion! Funda te rog!