| Sentry a întrebat:

Am un telefon foarte vechi si vreau sa imi cumpar unul nou, problema e ca nu stiu ce sa aleg dintre Android sau IOS, Samsung sau iPhone? prefer ca telefonul sa nu se blocheze deloc, sa mearga rapid, sa pot lua multe aplicatii, sa pot face multe chestii si bineinteles sa ma tina mult timp, nu ma pot sfatuii de pe youtube, vreau parerile voastre. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Vrei ca sistemul de operare sa se miste perfect, sa nu se intepe sau sa se incetineasca prea curand: iphone.
Vrei multe aplicatii gratis, sau sa faci multe lucruri cu telefonul, sa fie cat mai mult un mini pc si chiar mai mult de atat: android.
Ideea e ca android-ul e mai lent, dar ai tot ce vrei in el sa il faci cum iti place. Ios-ul e mai simplu, dar mult mai bine optimizat.

5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Telefon cu android clar... poate am o conceptie gresita dar cei care-si cumpara iphone vor doar sa para "jmecheri" in schimb e praf in comparatie cu androidul.Plus ca la iphone trebuie sa platesti pentru majoritatea aplicatiilor iar android e mai mult pe free. Daca vrei sa mearga rapid orice telefon e bun atat timp cat il intretii cum trebuie.Eu unul recomand LG Samsung

| Alex1510 a răspuns:

Samsungurile sunt mai bune deca iphone-urile
a)Samsungurile au desinguri deferite unice pe cand iPhone-urile care sunt 100% identice intre ele
b)Samsungurile au bateriile mult mai bune
c)Samsungurile au multe functi utile
d)you tube android e mai bun decat you tube Apple
e)versiunile android sunt mai frumoase si mult mai usor de recunoscut pe cand versiunile Apple sun anoste si plictisitoare (Android: 6.0 Marshmallow 5.0 Lolipop 4.4 Kit Kat Apple: IOs 10 IOs
9 IOs 8)
Daca compari S4 cu iphone 4, S6 cu iphone 6, S5 cu iphone 5 etc. vei vedea ca S-urile sunt mai bune
f)Samsung-urile au ecranele mai bune
g)Samsungurile sun mai mari dar si mai rezistente
h)Samsung-urile au camera mai buna, mai colorata mai realistica
i)Samsung-urile sunt mai rapide
j)Unele Samsung-uri ai sezori care pot fi utili
ETC.
Concluzie: Samsung e mai bun

| adeadeliina a răspuns:

Dupa parerea mea, Samsungul este mai bun decat iPhone-ul din toate punctele de vedere. Eu iti recomand Samsung.

| JunioRDanny a răspuns:

Eu te-as sfatui sa iti iei Samsung deoarece este foarte bun, un prieten de al meu are Samsung s5 mini si ii merge super bine, acum depinde si de suma de bani pe care vrei sa o investesti in telefon, ceea ce ti-am zis eu e in jur de 900 lei, uite aici un link :
https://www.google.ro/......ps?/search

Daca nu, poti sa-l iei la abonament unde ti se va mai reduce din suma cu mult;).

| Fira_Tudor_2000 a răspuns:

Hey! Te sfatuiesc sa iti cumperi Iphone...eu am Iph 6S si e cam cel mai bun telefon care l-am avut...am avut inainte si android...si se bloca intruna