| RafaelClaudiu a întrebat:

am un telefon Ihunt alien x apex si am o problema cu el, imi arata procentajul bateriei 100% mereu chit ca eu am 2% sa zicem, am incercat multe metode, am dat restart din fabrica, problema am intampinat-o cand am fost in Grecia si am pus telefonul la incarcat, nu am observat pe moment dar cand am plecat de acolo am observat problema, sper ca ma puteti ajuta!

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Daca l-ai resetat deja si nu isi revine inseamna ca e o problema tehnica si nu prea o poti rezolva acasa. Trebuie trimis la garantie unde cel mai probabil ii vor reinstala ROM-ul ca sa scape de erori, daca nu mai are si alte probleme in rest inseamna ca e doar o eroare a sistemului Android.