| boy0213 a întrebat:

AM un telefon Nokia Asha 201 si am ooprobleme cu castile.Daca am telefonul ansamblat si bag castile telefonul se blocheaza pe mod casti, iar daca il am ca in momentul de fata desfacut si conectez castile totul merge perfect. Poate sa-mi spuna cineva ce se petrece?
Multumesc

1 răspuns:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Poate fi o eroare de soft deci poti ori sa incerci sa folosesti alte casti, ori sa reinstalezi softul (la un service gsm costa in jur de 50 ron si sterge toate datele pe care le ai pe el ) sau poti sa-l resetezi din setari optiunea se numeste reinitializare setari din fabrica. Mult noroc si sper ca reaspunsul meu te ajuta happy