| DzEk0 a întrebat:

Salut TPU
Am un telefon S4 mini și când vreau sa sun pe cineva îmi apare neiregistrat în rețea dar cartela e buna am încercat și în alt telefon funda cine mă poate ajuta

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mergi de unde l-ai luat să ți-l repare.

| octav005 a răspuns:

Poate nu este numarul acela bun. poate nu este inregistrat in retea, verifica daca ai scris nr corect acolo unde l-ai salvat. s-au [poate ai adaugat nu nr in plus

| Pool77 a răspuns:

Asa imi aparea si mie pe S6.
Prima am crezut ca e telefonul furat,doar pentru ca pe google asa scria,dupa am crezut ca e din cauza softului (atunci l-am deschis si isi actualiza softul),iar dupa m-am decis sa ma duc la cei de la Orange sa-mi dea un sim nou,deoarece pe al meu eu l-am taiat si probabil am facut ceva gresit.
Cand sa ies pe usa imi vine asa un gand, ma stai sa incerc simul invers si asta era problema.
Vezi poate ai pus ceva acolo gresit, scoate simul sterge-l, misca-l si trebuie sa mearga, sau chiar e furat telefonul.