| TPx a întrebat:

Am un Vodafone smart 2 android 2.3 si nu pot sa activez netu-l! eu am net pe cartela de la optiune...si nu stiu cum sa il activez ma ajutati va rog?happy FUNDA FUNDA FUNDA!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*222 cauta peacolo pana dai de ORICE consultant si ceri legatura
tipu de va redirectiona
si ii ceri sati trimita setarile de instalare ale internetului si el iti va spune cum sa le folosesti dupa cei zici ce tip de mobil aiwinking
asa se face cel mai sigur

| CranK71 a răspuns:

Suna la 444 si iti trimit optiunile de internet prin mesaj dai salveaza si stingi si aprinzi telefonulwinking

| TPx explică (pentru CranK71):

La 444 e reincarcare...

| CranK71 a răspuns:

Nu numai...

| Master1ro a răspuns:

Cauta in setarile telefonului categoria "Profiluri internet", acolo daca exista bifeaza optiunea Vodafone live! PRE, stingi telefonul si il pornesti din nou si ar trebui sa mearga.
Daca nu exista cauta optiunea "Creare profil nou" si completeaza cu datele de mai jos:
Name: nu conteaza
User: live
Password: Vodafone
APN: live.pre.vodafone.com - pentru cartela sau,
live.vodafone.com - pentru abonament.
IP: 193.230.161.231
Port: 8080
Restul setarilor de lasi asa cum ti le da.

| Cosmin162749 a răspuns:

Si daca nu intelegi la ce mai intrebi atata?

| X3NNoNCs a răspuns:

Caută setările net-ului (pe ce retea esti. cosmote/Vodafone/Orange) pe internet!
Sau sună la Relații cu Clienți si îți trimit ei Setăriile / Pin (0000 sau 12345) Baftă!

| CodruTz_CoRy_1991 a răspuns:

Www.vodafone.ro/setari asta este cel mai simplu

| TPx explică:

Sa mor daca inteleg ceva..de la Vodafone ce scrie pe site