| Eastwood a întrebat:

am un Xperia Z1 si nu imi apare ca ar merge cu 4G desi are. Inainte am avut un S4 si imi arata 4G, iar la Z1 imi apare doar un H, iar cand intru sa caute retele imi gaseste doar 2 si 3 G. De ce?
Pe S4 imi arata iar pe Z1 nu, iar in zona unde locuiesc este 4G, desi mie nu imi gaseste reteaua. Ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai activat opțiunea de 4G pe cartelă?

| Eastwood explică (pentru anonim_4396):

Sunt pe abonament si daca telefonul are 4G ar trebui sa mearga.
Cum il activez, daca e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel H înseamnă 3g.
Nu te panica.
E rapid 3g-ul

| Eastwood explică (pentru anonim_4396):

LTE ce inseamna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

LTE e 4g...
Tu ai 3g din cauza rețelei.
E slaba retaua în zona ta

| Eastwood explică (pentru anonim_4396):

PAi daca activel LTE merge, deci am 4G? Nu imi scrie 4G ci doar LTE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

Da, ai LTE, ai 4g. LTE este 4g.