| Georgel112 a întrebat:

Salut TPU as avea o intrebare Mi-am pierdut telefonul si am o cartela sim de la Vodafone rencarcabila, se mai poate face alta cartela tot cu acelasi numar?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred că da. Dacă ai intreba la Vodafone si nu aici, te-ai lamuri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La noi, la DIGI, se blocheaza cartela pierduta si ti se da alt SIM cu acel numar. Banuiesc ca si la Vodafone este la fel!

| mihai69 a răspuns:

Întreabă la un centru Vodafone, nu aici.
Teoretic, se poate.

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu da se poate, dar la un sediu Vodafone (adica nu la parteneri) unde iti dai datele si iti vor da o cartela cu acelasi numar.
Cartela pierduta devenind dezactivata din acel moment.

| cfrtobias a răspuns:

Poate daca iti faci abonament la Vodafone... oricum poate cere explicatii sa vada daca e numarul tau sau ceva dovezi

| Standt a răspuns:

Si la Orange se poate da alta cartela prepay cu acelasi numar. Am patit eu.
Daca si la DIGI, nu vad de ce Vodafone nu ar face la fel. Mergi intr-un showroom de al lor.