| Cristi_Moianu_1989 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca mai este vreo varianta de a repara un telefon caruia nu ii mai merge touchscreen in afara de varianta schimbarii displayului?
Intreb asta deoarece nu sunt sigur ca touchscreenul este stricat deoarece nu imi dau seama cu s-ar fi putut strica adica pur si simplu vorbeam la telefon si cand l-am dat jos de la ureche nu mai mergea touchul mentionez ca displayul este intact!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Touch-screen-ul e diferit de display (mă rog, la multe modele); mergi la un service și întreabă cât costă să-l schimbi.
Poate nu ar strica să faci un „reset to factory" (dacă poți doar din taste), poate s-a alterat conținutul memoriei (sistemul de operare).