| Zuzumilk26 a întrebat:

As vrea sa cumpăr un iphone din America pentru ca este mai ieftin.
Dacă îl comand din America se aplica taxe pentru ca vine până în România?

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca ai pe cineva care face naveta in state, si vrea sa te ajute, da este mai ieftin

altfel, costul de transport si apoi vama, o sa ti se para FOARTE ieftin ala din rrrominica

in state un produs Apple iese la 700$ in rrominica ajunge si la 800eu, si tot e mai ieftin decat transport si vama

2 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Stii ca sunt alte frecvente in America, da?
Si da, platesti TVA plus posibil alte taxe.

| Reddfox a răspuns:

într-adevăr e mai ieftin sa cumperi de acolo, dar transportul e scump, si ajungi cam la acelasi pret ca la noi. Daca iei de pe amazon sau e-bay costa transportul, dar din cate stiu pe ali expres (dar ai grija ca acolo sunt chinezării) sunt unele produse care au transport gratuit