| EdyGabriel a întrebat:

happy Astazi mi-am cumpcarat un nou telefon Utok Q50 se numeste si am observat ca daca vreau sa scriu cu tastatura lui cea de Android nu merg tastele R,D, X, am zis ca poate este de la tastatura dar am descarcat si cateva aplicatii dar tot la fel nu functioneaza. Stie cineva ce as putea face?

1 răspuns:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Descarca o alta tastatura din Google Play si vezi daca merg tastele cu alta tastatura. TouchPal este un exemplu de astfel de tastatura. Daca tot nu merge, iti recomand sa trimiti telefonul in garantie. Mai poti incerca si sa repornesti telefonul. S-ar putea sa ajute.