| danyfrz a întrebat:

Cat de curand mi-am achezitionat un Samsung Galaxy A3. e foarte ok, merge fara probleme. dar totusi exista o problema. Cand ma suna cineva cu un smartphone ( s4 si Htc one m8 ) nu poate sa ma sune deoarece intra casuta vocala si cand primesc mesaj la numarul de telefon este adaugat un 4 inaintea numarului ( 4074.in loc de +4704.) am fost la garantie si a spus ca nu stiu ce sa faca, daca ati intalnit asemenea probleme va rog sa ma ajutati!
Multumesc

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Reseteaza-l, asta este singura metoda sa se auda iar microfonul, alta metoda nu este. Nu are nici o treaba ca celelalte telefoane sunt S4 sau M8, asa face la orice telefon. Resteaza-l si nu o sa mai faca asa.

| danyfrz explică (pentru AlexElektro1987):

Microfonul se aud merge fara probleme, la apel este problema cand ma suna cineva care nu e trecut in agenda nu reuseste intra casuta vocala iar eu primesc mesaj cu apel pierdut si modificare la numar cu 407... in loc de +407... deci nu are legatura microfonul cu problemuta mea.