| Iunix a întrebat:

Cât înseamnă 1MB de internet? (inseamnă 1 minut, 1 oră sau cum?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 mb nu are treaba cu timpul. MB este ca o unitate de masura pentru un videoclip de exemplu. Daca videoclipul e mare de 12 mb, ata consumi.Tu de exemplu ai 100 de mb in telefon. Vezi un videoclip de 12 sau x mb si scade din portia ta de 100 de mb.Ramai cu x mb din care poti descarca sau viziona, sau naviga pe facebook sau alte siteuri.Din pacate nu prea avem cum sa tinem cont sau sa vedem cat trafic are un anumit clip sau altceva.
1 MB e foarte putin.Este echivalentul a doua poze descacate. Deci MB nu are treaba cu timpul, este o unitate de masura pentru trafic.

4 răspunsuri:
| ViktorVictor a răspuns:

1 minut

| Marius_Nica_1994 a răspuns:

1 Megabyte inseamna 1024 kilobytes. si depinde de viteza pe care o foloseste telefonul/laptopul/pc-ul/tableta si ce viteza foloseste atat iti i-a pe minut dintr-un megabyte

| Nicolae_Casian_P._1999 a răspuns:

Treaba nu sta asa...1 mb de internet poate insemna multe, adica de exemplu stai pe youtub si urmaresti un videoclip de 3 min. poti consuma chiar si 20 mb dar daca stai pe facebook consumi mai putin. Nu iti recomand sa descarci pe telefon cu netu de pe cartela pentru ca iti consuma foarte mult cel mai bine daca vrei sa descarci este sa stai pe wifi sau 3g.

| CostacheGiani15 a răspuns:

Offf, 1MB de internet inseamna memoria pe care o poti consuma. Ex: daca vrei sa descarci o poza, muzica sau orce fel de date pe telefon, aceste date au o memorie. Deci ca sa descarci fisierul iti trebuie mega pe telefon, descargand acei mega se eau din telefon ex: o melodie de 1MB daca vrei sa o downloadezi si ai un 1MB internet acest mega il dai la schimb cu un mega memorie deci descargand melodia nu mai ai nici un mega pe telefon internet. Alt caz daca vrei sa downloadezi o melodie de 3MB si ai un 1MB internet nu o poti downloada deoarece nu ai sa dai la schimb mai pe intelesul tau. Mai este o situatie cu cat mergi mai mult pe internet navighezi se duce acei mega, se duc deoarece pagina pe care vrei sa o deschizi are cativa DB deci daca intri pe 33 de pagini pe un telefon cu android se va duce si nu mai poti intra pe nimic daca intri cu un telefon simplu se poate duce pe la 100 si ceva de pagini. Sper ca acum sa fi inteles treaba cu mega.