| Alexandrqua a întrebat:

Ce părere aveți de Allview A5? Se merita? Ce părere aveți despre Allview in general?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Nu se merita happy
Allview este o firma cu telefoane ieftine si destul de slabe. Desi pe cutie spune ca are specificatii bune in realitate sunt desutl de slabe...de exemplu eu am avut Allview P6 Life care costa in jur de 500 de lei desi are ecranu de 5 inch si camera de 8 (camera nu e nici macar de 5 MP) iar ecranu e foarte greu de accesat si are un lag destul de mare...

2 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Chiar dacă sunt rentabile, nu mi se pare o marcă de încredere. Îți recomand să te orientezi înspre niște telefoane mai serioase.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,depinde ce Allview A5.DUO,Smiley sau Quad..Sa iti spun sincer, eu am avut pana acum doua telefoane Allview, A5 DUO si A5 Smiley.A5 DUO se comporta frumos, mergea pe net, rula aplicatii si jocuri bine, camera ce era un pic slabuta, nu facea poze chiar bune..bateria bunicica, aspect frumos, dual sim, bun telefonul.
Cat despre Allview A5 Smiley..procesorul il avea un pic mai mare ca la celalalt, dar putin, camera facea poze la fel, hmm..nu difera deloc cu mult A5 DUO si A5 Smiley..asa in general Allview-urile sunt bune, totusi sunt telefoane low-cost, la ce ai vrea sa te astepti, nu? Iti spun si cate ceva despre A5 Quad desi nu am avut placerea sa il folosesc personal..telefonul isi face treaba bine,camera bunicica dar nu difera mult de cele doua "A-uri"mentionate mai sus,procesor destul de bun, ecran IPS(este un ecran cu foarte multe culori), destul de mare, singurele minusuri sunt camera si faptul ca nu are suport de card, memoria lui este de 4 GB.