| Trapt a întrebat:

ce telefon este mai bun S4 sau S3? De ce? un pret estimativ? alte recomandari pentru telefoane? pareri si cat mai multe informatii. Multumesc, Funda!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Salut! red ca pana la urma e o problema de buzunar- la bani ma refer, ca de incaput niciunul nu incape intr-un buzunar normal.
Uite aici un site unde poti sa le compari:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=5125
Din punctul meu de vedere S4 nu ofera asa de multe plusuri fata de S3 ca sa justifice diferenta de pret. Are un ecran cu 0.2 inch mai mare ceea ce e aproape insesizabil. Rezolutia este intr-adevar mai buna, procesorul de asemenea, precum si o versiune mai noua de Android care sigur se va misca mai bine pe S4 decat pe S3- pentru ca si pe acesta sunt valabile aceleasi updateuri deocamdata. Ce sa zic, am avut ocazia sa ma "joc" destul cu S3 ca sa imi fac o parere-buna- despre el. Asa ca S4 e de asteptat sa se miste si mai bine. Ramane de vazut.
Indiferent ce iti iei, folosestele impreuna cu husa si folie pe ecran, o data pentru ca il protejezi pentru tine, si al doilea pentru ca in viitor cand vei vrea sa scapi de el si sa iti iei altul- ceea ce indiferent cat e el de racheta se va intampla- va conta foarte mult aspectul, vei putea sa ceri un pret mai mare si il vei vinde mai usor.
Succes!