| edyutu a întrebat:

Cum aflu daca un iphone e original 100%?

Răspuns Câştigător
| Ciprian320 a răspuns:

1.Te uiti daca cartela intra pe diagonala
2.desfaci suruburile de la incarcator si daca nu se desface capacul e orginal daca se desface capacul si se vede bateriea inseamna ca e replica...
3.memoria la iphone trebuie sa fie intre 8-16-32gb daca are mai putin e replica
4. daca te joci pe telefon descarci jocuri intri pe facebook intri pe site-uri si merge greu insemna ca e clar replica un iphone chiar daca are memoria la maxim plina tot merge foarte bine

| suntserios a răspuns (pentru Ciprian320):

Si ai uitat esentialul, daca are ca si sistem de operare iOS e original, daca nu, e o ieftineala

3 răspunsuri:
| ArianaDwen a răspuns:

Verifica sistemul de operare.

| Ciprian320 a răspuns:

Daaa asa e