| Anonymous2899 a întrebat:

Daca am facut rost de un iPhone 5/5S/5C blocat in iCloud am ce face cu el? Adica merge deblocat?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, poate fi deblocat, iar operatiunea asta te va costa in jur de 500 lei, la un service specializat.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu o sa deblochezi nimic. Si puteai sa zici ca ai furat un telefon. In spatele ip-ului nu mai esti deloc anonim.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ai facut "rost"? Daca da, atunci du-te si deblocheaza-l la un service cat mai rapid, sa nu te trezesti cu surprize.

| Didm a răspuns:

Nu poate fi deblocat, chiar si dupa hard reset trebuie sa bagi usernameul si parola de la iCloud....deci cu alte cuvinte nu ai ce face cu el.

| Jipa95 a răspuns (pentru Didm):

Ba da prietene, poate fi deblocat.