| FleshUl a întrebat:

Daca imi cumpar un telefon din altă țară si vreau sa il folosesc in România o sa aibă costuri suplimentare sau o sa fie blocat?

Răspuns Câştigător
| AIeXxX a răspuns:

Daca-l cumperi online, sa zicem aliexpress(China) nu o sa fie blocat si e logic pentru ca l-ai cumparat, eu deja am cumparat 4 telefoane online din tari diferite, si nu erau blocate, depinde si de la cine cumperi

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce cumperi. Am cumparat din Anglia un telefon cu 100 de lire unblocked in conditiile in care in Romania mă costa 150 de lire. Costurile suplimentare le faci tu in functie de abonament. Ce treaba are cu telefonul?

| iAMVi a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe ce banda ruleaza telefonul, in Romania trebuie sa aiba o anumita banda, daca telefonul o are, n-ai nicio treaba