| soull39 a întrebat:

De cateva ore telefonul meu Allview a5 quad se vede in dungi albe.La un moment dat si-a revenit vreo 1-2 minute dar s-a facut la loc cu dungi albe.De vazut,pot citesc sa trimit mesaje sau sa apelez pe cineva, dar nu vreau sa raman cu el asa.Ar putea fi o defectiune tehnica sau de la sistemul de operare, are android 4.2
P.Sbig grinaca ar fi avut displayul spart nu si-ar mai fi revenit deloc.

Răspuns Câştigător
| Calvin199s5 a răspuns:

Este afectat nu spart display-ul.
Ori ai făcut ceva fără să-ți dai seama ori din greșeală cineva din familia ta a făcut ceva cu ea. E imposibil sa se strice singura.
Asa am avut si eu, îl mai poți folosi stai liniștit, dar e afectat display-ul, nu tare..deoarece încă mai merge.
FUNDA?

1 răspuns:
| MinivaGSM a răspuns:

Dungile apar rar din placa in cazul telefoanelor mobile.

In principiu ai nevoie de un display nou.

Gasesti aici display https://www.minivagsm.ro/display-ecran-lcd-allview-a5-quad

Costurile sunt 65 RON LCD + 40 RON montaj.

O seara frumoasa!