| DeDoiBani a întrebat:

De curand am achizitionat un Allview x1 Soul.Totul imi merge perfect dar numai Asphalt 8 nu imi merge sa il instalez.Pe Magazin Play imi zice ca versiunea nu este compatibila desi are android 4.1.2 (jelly bean). Poate cineva sa imi zica cum pot sa il instalez sau macar sa imi spuna de ce nu merge. Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| ShoFan a răspuns:

Hmm, nu știu de ce nu îți merge. X1 Soul e un telefon bun, care ar rezista la Asphalt 8.
Anyway, uite link-ul pentru fișierul.apk: https://docs.google.com/file/d/0B4OXWWikHOS4QzhLbW51Qk1fVVE/ (dai click pe Descarcă și dacă îți mai arată ceva cu dimensiunea fișierului, apasă Descarcă oricum).
Dacă îl descarci direct de pe telefon, apeși pe fișier și începi instalarea (dacă îți zice că trebuie să dezactivezi opțiunea de surse necunoscute 'Unknown Sources' apasă pe butonul care te trimte direct la setări și dezactiveaz-o). Dacă o descarci pe PC, transferă fișierul în memoria telefonului. După te duci la programul de vizualizat fișiere și îl accesezi din locul unde l-ai transferat.
După ce ai instalat.apk-ul, în joc îți va cere să descarci fișierele suplimentare. Fă asta, nu apăsa pe nimic cât se descarcă alea și după va funcționa.

Succes! happy

1 răspuns:
| smeudaniel11 a răspuns:

Sa nu iei de pe alte site-uri sunt jocuri cu virusi sa nu dai pe linkul de mai jos.