| mnopqr a întrebat:

Deci am facut o prostie! Mi-am root-at telefonul(Samsung Galaxy Gio s5660). Dupa ce l-am root-at se comporta foarte bine si nu am avut probleme cu el. Dar dupa ce i-am dat un reset din fabrica(nu scosesem root-ul) a inceput sa aiba diferite erori cum ar fi cand apasam butonul de casa ma ducea in casa dupa care imi intra in nu stiu ce aplicatie fara ca eu sa fac nimic sau ramaneau butoanele touch sensitive aprinse chiar si dupa 10 minute dupa ce nu mai era folosit, etc. Dar nu asta vreau sa punctez. Ceea ce este cu adevarat important este ca nu mai functioneaza 3g-ul sad. Stiu, poate daca l-as unroot-a si-ar reveni, dar si asta e o problema pentru ca tutorialul de root dupa care mi-am rootat telefonul a fost sters sau nu-l mai gasesc eu pe net. Si comform producatorului, daca am root-at telefonul nu-l mai pot duce in garantie sad. Daca aveti vreo idee cum il pot unroot-a sau cum pot "repara" 3g-ul. Daca stiti vreo modalitate de unroot "universal" sau vreo alternativa. Mai e si chestia cu flash-uirea ROM-ului...
Daca aveti sau stiti vreo metoda software... Orice...
Rog seriozitate!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| rodionmax a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti articolul asta si sa iei decizia in consecinta: http://www.magazine-gsm.ro/ultimele/cand-telefonul-tau-se-strica

2 răspunsuri:
| 1Character a răspuns:

Descarci asta in SD Card:/dl/164779162/97a1ee7/unroot-ace.zip.html
1.Exact cum l-ai root-at, intri in recovery mode (butonul Acasa si butonul Power on)
2.Din tastele de volum alegi optiunea "apply update from sdcard" si alegi programul pe care l-ai descarcat
3. Cand termina telefonul de procesat, atunci cand se va aprinde vei vedea ca nu mai ai aplicatia aia superuser si gata, telefonul tau nu mai e root-at

| 1Character a răspuns:

Descarci asta in SD Card:h.o.t.f.i.l.e.c.o.m./dl/164779162/97a1ee7/unroot-ace.zip.html
1.Exact cum l-ai root-at, intri in recovery mode (butonul Acasa si butonul Power on)
2.Din tastele de volum alegi optiunea "apply update from sdcard" si alegi programul pe care l-ai descarcat
3. Cand termina telefonul de procesat, atunci cand se va aprinde vei vedea ca nu mai ai aplicatia aia superuser si gata, telefonul tau nu mai e root-at