| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca bateria unui smartphone cu android sa se consume 20-25% peste noapte(cu wifi, 3g oprit,luminozitatea la minim, etc)? Funda pentru cine ma ajuta!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Al meu nu se consuma nimic daca inchid netul. E ceva problema. Schimba bateria si daca face la fel du-l la reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea. Eu am Samsung galaxy S4( care are multe functii) si peste noapte mi se descarca in jur de 8%, maxim 10% cu 3g oprit, luminozitate maxim(oricum nu conteaza asta cand telefonul e oprit) si wi-fi pornit.

| CoL00SaL a răspuns:

Depinde si de aplicatiile pe care le ruleaza telefonul tau...asa se descarca mult 10%-20% peste noapte...si incearca sa dezactivezi aplicatiile pe care nu le folosesti si care nu-si au rostul.Bafta!

| ReZiSTorr a răspuns:

Eu zic asa : descarca de pe magazin play Antivirusul AVG si cand intri il el iti da si informatii despre baterie. Poate trebuie sa iti cumperi o baterie noua

| KulcsarT a răspuns:

Deactiveaza pe wifi!

| Cristian_Catană_2000 a răspuns:

Nu este normal, dar este o singura varianta:
1.Sa fi umblat prea mult pe el si sa il fi pus la incarcat de foarte multe ori ar insemna ca bateria este moarta;
L-ai putea repara doar daca iti cumperi o alta baterie happy

| KattyR123098 a răspuns:

Poate este nou si de descarca repede.Ar fi bine ca pe noapte sa inchizi dispozitivul.

| FlorinFive a răspuns:

Da...Daca ai multe aplicatii deschise poate sa ti se consume si 50%. Incearca sa inchizi toate aplicatiile dupa ce te-ai jucat sau le-ai folosit.

| nuuit a răspuns:

NU! ditr-o oarecare cauza (ori ca iti puneai telefonul la incarcat din 5 in 5 minute, ori ca la-i scapat pe jos... etc) ar putea sa-i cauzeze consumarea bateriei.