| Astaroth36 a întrebat:

Întrebarea mea de astăzi este:
Care este cel mai bun antivirus la ora actuală pentru telefoanele cu sistem de operare Android şi pe care mi-l recomandaţi şi mie ca să îl folosesc?

Răspunsul cel mai bun va primi fundă.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu pune nici un antivirus. E marketing curat. E prosteala pe fata pentru cei care nu stiu. Cu sau fara, e tot aia. Android-ul e imun la virusi. Vrei un sistem care are nevoie de antivirus: windows-ul, cel de pc. Atat.
Cum ziceam, nu sunt virusi pe android.Antivirusul ala nu o sa faca mai nimic, doar sa consume bateria. Daca ti se pare "profitabil" poti instala unul, nu te opreste nimeni laughing.

| Astaroth36 explică (pentru sltlp):

Doar am întrebat să îmi spună şi mie cineva care este la ora actuală cel mai bun antivirus pentru că pe alte site-uri găsesc că este Avast.

| Jipa95 a răspuns:

Cel mai bun antivirus pentru android? AVG! Dar totusi eu nu vad necesitatea unui antivirus, deoarece ingreauneaza telefonul, ii mananca din ram si procesor. Si asa, androidu se viruseaza foarte greu, nu e ca pe pc!